Egna ryttares resultat

Har du varit ute och tävlat och blivit placerad? Skicka ett mail till personal@storahogaridklubb.se så kommer det med nedan. Skicka gärna med en bild också, bilden använder vi till sociala medier när vi lägger upp det där!

Det har varit få som mailat in sista åren och det har även varit en pandemi med få tävlingar, men nu försöker vi hjälpas åt att uppdatera igen! 🙂

Om ni inte mailar in försöker vi i mån av tid leta resultat och lägger ut en del av det vi hittar. 🙂

Grattis till alla duktiga ryttare 2022!

Viktor AnderssonBlair22/5Grevagårdens RFLA:31 av 2
Elin HakeBenefit T21/5Grevagårdens RFLB:32 av 7
Viktor AnderssonBlair21/5Grevagårdens RFLA:31 av 3
Viktor AnderssonFrank Zappa21/5Grevagårdens RFFEI dressyr för 4-åriga hästar1 av 2
Elin HakeBenefit T20/5Grevagårdens RFLB:23 av 11
Viktor AnderssonBlair20/5Grevagårdens RFLB:22 av 11
Elin HakeBenefit T20/5Uddevalla RFLC:11 av 10
Elin HakeBenefit T30/4Lysekils RFLB:11 av 6
Elin HakeBenefit T30/4Lysekils RFLC:11 av 5
Cornelia FischerBontje B10/4Stenungsunds RKLC,.A:0/A:01 av 2
Cornelia FischerBontje B26/3Göteborgs FRKLC,.A:0/A:01 av 7
Cornelia FischerBontje B19/3Ale-Jennylunds RKLC,.A:0/A:01 av 12
Cornelia FischerBontje B6/3Trollhättans FRKLD,.A:0/A:01 av 27

Grattis till alla duktiga ryttare 2018!

Elin HakeGroves Miss Ladiva20/5Valsängs RFLC:11 av 7
Jack DahlbergGaius Maximus20/5Stora Höga RK100 cm bed.A0+A04 av 13
Jack Dahlberg Erika Jannesson Linn Ohlander Johanna StenbergGaius Maximus Matthew Tatiana Eline Juweel13/5Billdals RK Bohuscupen för häst hoppning final90 cm bed.A:inverkan2 av 11
Erika JannessonMatthew13/5Billdals RK90 cm bed.A:inverkan17 av 17
Jack DahllbergGaius Maximus13/5Billdals RK90 cm bed.A:inverkan14 av 17
Sandra LiljestrandCrossroads Dodge Lemona12/5Storås RKLC:13 av 17
Elin HakeGroves Miss Ladiva29/4Lilla Edets RKGranngården cup LC2 av8
Elin HakeGroves Miss Ladiva29/4Lilla Edets RKGranngården cup LD2 av 10
Elin HakeGroves Miss Ladiva29/4Lilla Edets RKLC+ A+A04 av 14
Elin HakeGroves Miss Ladiva28/4Lilla Edets RKLD A0+A04 av 14
Tindra WiikTynnan Bugsy28/4Lilla Edets RKLD A0+A02 av 14
Elsa TolfBJerregårds Mataro22/4Kongahälla RSLC:11 av 12
Tindra WiikQueen´s Daimy Princess Ramone22/4Kongahälla RSLC:12 av 7
Elsa TolfBJerregårds Mataro22/4Kongahälla RSLC:11 av 9
Tindra WiikQueen´s Daimy Princess Ramone22/4Kongahälla RSLC:12 av 6
Elsa TolfBJerregårds Mataro15/4Kongahälla RSLC:11 av 10
Elin HakeGroves Miss Ladiva15/4Kongahälls RSLC:12 av 8
Cornelia Fischer Elin Hake Emma Sjögren
Elsa Tolf Tindra Wiik
Dichs India Groves Miss Ladiva Joker BJerregårds Mataro Queen´s Daimy Princess Ramone15/4 Kongahälls RS
Bohuscupen dressyr för ponny omgång 1
 LC:1 3 av 6
Elin HakeGroves Miss Ladiva15/4Kongahälla RSLC:12 av 7
Johanna StenbergEline Juweel15/4Tanums RK90 cm, Aclear round
Cornelia Fischer Elin Hake Ella Maj Karlman Hanna Svensson Tindra WiikDichs India Groves Miss Ladiva Leika Brydé (Goldie) Tynnan Bugsy8/4Kungälvs HSK Bohuscupen hoppning för ponny omgång 1LD, inverkan4 av 10
Ella Maj KarlmanLeika8/4Kungälvs HSKLD, inverkan 1 av 21
Tindra WiikTynnan Bugsy8/4Kungälvs HSKLD, inverkan 1 av 10
Ella Maj KarlmanLeika8/4Kungälvs HSKLD, Aclear round
Elin HakeGroves Miss Ladiva8/4Kungälvs HSKLD, Aclear round
Tindra WiikTynnan Bugsy8/4Kungälvs HSKLD, Aclear round
Cornelia FischerTor8/4Kungälvs HSKLD, Aclear round
Tindra WiikTynnan Bugsy2/4Bollebygds RKLC, A0+A0 2 faser2 av 12
Tindra WiikTynnan Bugsy2/4Bollebygds RKLD, Aclear round
Elin HakeGroves Miss Ladiva2/4Bollebygds RKLD, Aclear round
Jonna Dahlen Sandra Liljestrand Johanna Stenberg Emma ZellJuhls Pirat Crossroads Dodge Lemona Eline Juweel Bailey1/4Tanums RK Bohuscupen dressyr för häst omgång 1LC:14 av 8
Sandra LiljestrandCrossroads Dodge Lemona1/4Tanums RKLC:15 av 34
Emma ZellBailey1/4Tanums RKLC:11 av 7
Sandra LiljestrandCrossroads Dodge Lemona1/4Tanums RKLC:13 av 25
Nilena NilssonFoxy Fiona BG31/3Halmstads FRK130 cm5 av 14
Nilena NilssonLet me jump BG31/3Halmstads FRK110 cm, Aclear round
Nilena NilssonFoxy Fiona BG30/3Halmstads FRK125 cm, Aclear round
Louise HultLavendel25/3Göteborgs FRK90 cm, Aclear round
Louise HultLavendel18/3Göteborgs FRK95 cm13 av 32
Nilena NilssonFoxy Fiona BG8/3Kungsbacka RK130 cm19 av 51
Emmely MartinssonSalsa18/2Nordhallands RKMSVC:15 av 11
Emmely MartinssonSalsa18/2Nordhallands RKLA:33 av 11

Grattis till alla duktiga ryttare 2017!

Elin HakeGroves Miss Ladiva12/11Kungsbacka RKLD+1 av 16
Elin HakeGroves Miss Ladiva28/10Uddevalla RFLD+4 av 13
Elin HakeGroves Miss Ladiva28/10Uddevalla RFLD2 av 8
Sandra LiljestrandCrossroads Dodge Lemona8/10Stora Höga RKLB:14 av 17
Sandra LiljestrandCaruso8/10Stora Höga RKLC:19 av 18
Hanna SvenssonGoldie8/10Stora Höga RKLC:12 av 5
Elin HakeGroves Miss Ladiva8/10Stora Höga RKLC:11 av 4
Nilena NilssonKandi2/9Ale Jennylunds RK120 cm1 av 17
Elin HakeGroves Miss Ladiva2/9Uddevalla RFLD+2 av 6
Elin HakeGroves Miss Ladiva2/9Uddevalla RFLD2 av 4
Elin HakeGroves Miss Ladiva13/8Kungsbacka RKLC3 av 8
Elin HakeGroves Miss Ladiva12/8Kungsbacka RKLD+2 av 15
Elin HakeGroves Miss Ladiva11/8Kungsbacka RKLC4 av 9
Johanna GustafssonRock on Liberton23/7Lilla Edets RKMSV B:54 av 20
Nilena NilssonFoxy Fiona BG23/7Strömstads RK130 cm0 fel
Nilena NilssonFoxy fiona BG22/7Strömstads RK130 cm4 fel
Elin HakeGroves Miss Ladiva2/7Grevagårdens RFLD5 av 12
Elin HakeGroves Miss Ladiva1/7Grevagårdens RFLC2 av 15
Elin HakeGroves Miss Ladiva1/7Grevagårdens RFLD1 av 12
Karin GillenängEuro Mega Media1/7Tjörns RKLB:13 av 15
Elin HakeGroves Miss Ladiva30/6Grevagårdens RFLCclear round
Elin HakeGroves Miss Ladiva30/6Grevagårdens RFLDclear round
Emmely MartinssonSalsa18/6Gråbo RKMSV C:16 av 18
Elin HakeGroves Miss Ladiva18/6Sotenäs FRKLC1 av 3
Elin HakeGroves Miss Ladiva18/6Sotenäs FRKLD2 av 5
Johanna GustafssonRock on Liberton3/6Billdals RKMSV B:54 av 15
Emmely MartinssonSalsa28/5Kungsbacka RKMSV C:13 av 18
Elin HakeGroves Miss Ladiva20/5Stenungsunds HRFLC4 av 10
Emmely MartinssonSalsa20/5Nordhallands RKLA:35 av 13
Lotta ReistadRubins Florestin13/5Alingsås RSLB:23 av 12
Lina KarlssonOrion7/5Bulycke RFLD9 av 25
Hanna SvenssonGoldie7/5Bulycke RFLD1 av 5
Linnea Hood Felicia Johansson Lina Karlsson Hanna SvenssonLeika Watson Orion Goldie7/5Bulycke RF Bohuscupen Hoppning ponny omg.2LD8 av 13
Linnea HoodLeika7/5Bulycke RFLDclear round
Hanna SvenssonGoldie7/5Bulycke RFLDclear round
Lina KarlssonOrion7/5Bulycke RFLDclear round
Nilena NilssonFoxy Fiona BG7/5Värnamobygdens RF130 cm0 fel
Nilena NilssonFoxy Fiona BG6/5Värnamobygdens RF130 cm0 fel
Jonna Dahlen Sandra Liljestrand Pernilla Molitor Emma ZellJuhl´s Pirat Caruso´s Blur Mr Elliot Bailey30/4Sotenäs FRK Bohuscupen dressyr häst omg.2LC:13 av 7
Sandra LiljestrandCaruso´s Blur30/4Sotenäs FRKLC:11 av 6
Sandra LiljestrandCaruso´s Blur30/4Sotenäs FRKLC:14 av 29
Lotta ReistadRubins Florestin30/4Vartofta Rid & KörsällskapMSV B:23 av 30
Emmely MartinssonSalsa30/4Norra Älvsborgs RKLA:32 av 12
Emmely MartinssonSalsa30/4Norra Älvsborgs RK MSV C:1 4 av 19
Elin Hake Linnea Hood Lina Olsson Hanna SvenssonGroves Miss Ladiva Leika Orion Goldie9/4Billdals RK Bohuscupen hoppning ponny omg.1LD9 av 13
Linnea HoodLeika9/4Billdals RKLD1 av 5
Elin HakeGroves Miss Ladiva9/4Billdals RKLDclear round
Lina OlssonOrion9/4Billdals RKLDclear round
Linnea HoodLeika9/4Billdals RKLDclear round
Anna-Karin FahlerWatson2/4Stora Höga RKLC:18 av 31
Anna-Karin FahlerWatson2/4Stora Höga RKLC:17 av 28
Nilena NilssonKandi2/4Halmstads FRK130 cm15 av 39
Nilena NilssonFoxy Fiona BG1/4Halmstads FRK120 cm
clear round
Nilena NilssonFoxy Fiona BG31/3Halmstads FRK120 cmclear round
Nilena NilssonFoxy Fiona BG12/3Kungsbacka RK125 cmclear round
Cajsa KlingFarouk v/h Ijzeren Lindenhof11/3Ängelholms RF90 cmclear round
Nilena NilssonKandi11/3 Kungsbacka RK 130 cm 0 + 8

Grattis till alla duktiga ryttare 2016!

Nilena NilssonKandi27/11Kungsbacka RK120 cm23 av 94
Lotta ReistadRubins Florestin20/11Stenungsunds RKMSV C:13 av 11
Hanna BäckevikLudvique20/11Stenungsunds RKLA:33 av 15
Nilena Nilsson Gerhardus 29/1Trollhättans FRK 110 cm 1 av 19
 Nilena Nilsson  Foxy Fiona BG 15/10 Lidköpings RK 120 cm1 av 34
Emmely MartinssonSalsa Lerumortens RFLB:12 av 34
Nilena NilssonFoxy Fiona BG26/8Bollebygds RK120 cmDet här var 3:e nollan så nu är de klara för 5 års championatet på Flyinge.
1 av 18
Linda RamströmPegasus13/8Gunnesby HSKLA:16 av 25
Nilena NilssonFoxy Fiona BG7/8Lilla Edets RK120 cm1 av 11
David PerssonGerhardus5/8Lilla Edets RK100 cm1 av 16
Camilla Persson Skylarks Crossroads E31/7Orust RK LA:3 3 av 11
Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter 23/7 Sotenäs FRK LB:12 av 6
Nilena NilssonFoxy iona BG17/7Göteborgs HSK120 cm14 av 39
Camilla PerssonSkylarks Crossroads E3/7Tjörns RKLA:34 av 19
Linda RamströmPegasus3/7Tjörns RKLB:31 av 26
Isabell LundbergShaad19/6Spekeröds RKLagtävlan för ponnyallsvenskan1 av 11
Johanna GustafssonRock on Liberton18/6Spekeröds RKMSVC:14 av 16
Isabell LundbergShaad6/6Billdals RKLA:P13 av 10
Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter  6/6Billdals RK LB:11 av 6
Sylvie QuenétBarossa18/5Lilla Edets RKLA:16 av 14
Emmely MartinssonSalsa18/5Lilla Edets RKLB:13 av 18
Johanna GustafssonRock on Liberton15/5Onsala RFMSV C:11 av 33
Sonja ColmsjöBenborgs Kira15/5Valsängs RFLD bed A:inverkan2 av 5
Sonja ColmsjöBenborgs Kira15/5Valsängs RFLD bed.Aclear round
Linnea HoodLeika15/5Valsängs RFLD bed.Aclear round
Nilena NilssonFoxy Fiona14/5Wermland Equestrian Games120 cm bed A
clear round
Johanna GustafssonRock on Liberton7/5Borås FRKMSV B:44 av 27
Sandra LiljestrandCaruso´s Blur8/5Kongahälla RSLC:12 av 16
Erika BenjaminssonMr Elliot8/5Kongahälla RSLC:16 av 16
Lotta ReistadMynta L8/5Kongahälla RSLC:11 av 21
Sandra LiljestrandCaruso´s Blur8/5Kongahälla RSLC:16 av 35
Isabell LundbergShaad7/5Lysekils RfLAP:1, Kat D4 av 9
Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter7/5Lysekils RFLA:1, Kat C2 av 6
Caroline AnjemarkKilloughey Faith Boy7/5Lysekils RFLB:1, Kat D3 av 6
Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter7/5Lysekils RFLB:1, Kat C
1 av 3
Caroline AnjemarkKilloughey Faith Boy1/5Valsängs RFLC:1, Kat D
2 av 10
Isabell Lundberg Shaad30/4 Torslanda RK Lagtävlan för ponnyallsvenskan2 av 22
Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter30/4Torslanda RKLA:1, Kat C
3 av 8
Nilena NilssonGerhardus24/4Alleby RK90 cmclear round
Sonja Colmsjö Elin Hake Linnea Hood Isabell Lundberg Hanna SvenssonBenborgs Kira Leika Miss Ladiva Shaad Thyroler Jacob17/4Uddevalla RF
Bohuscupen hoppning för ponny omg. 1
LD, A:inverkan8 av 12 lag
Linnea HoodLeika17/4Uddevalla RFLD, A:inverkan1 av 5
Elin HakeMiss Ladiva17/4Uddevalla RFLD, A:inverkan5 av 13
Sonja ColmsjöBenborgs Kira17/4Uddevalla RFLD, A:inverkan2 av 3
Johanna GustafssonRock on Liberton16/4Spekeröds RKMSV C:22 av 14
Lotta ReistadMynta L.10/4Stora Höga RKLC:11 av 22
Sandra LiljestrandCarusos Blur10/4Stora Höga RKLC:13 av 14
Pernilla MolitorZegert10/4Stora Höga RKLC:14 av 14
Pernilla Molitor Sandra Liljestrand Emma Zell Erika Benjaminsson Jonna DahlenZegert Carusos Blur Bailey Mr Elliot Juhls Pirat10/4Stora Höga RK Bohuscupen omg.1LC:14 av 7 lag
Nilena NilssonFoxy Fiona BG16/3Kungsbacka RK110 cmclear round
Nilena NilssonKandi5/3Lidköpings RKDubbelnolla i 120 cm39 av 94

Grattis till alla duktiga ryttare 2015!

 Emmely MartinssonSalsa 15/11 Göteborgs FRK LB:35 av 33
Nilena NilssonKandi13/11Grevagårdens RF130 cm16 av 76
Linda RamströmPegasus4/10Clarebergs RKLA:14 av 17
Caroline AnjemarkKilloughey Faith Boy20/9Storås RKLC:12 av 5
Ingela HedmanIntenzo20/9Grevagårdens RFMSV C:18 av 20
Linda RamströmPegasus13/9Uddevalla RFLA:16 av 19
Ingela Hedman Helén Marijnissen Camilla Persson Sylvie Quenet
Intenzo Benedikt Skylarks Crossroads E Barossa
6/9Stora Höga RK Div. II dressyr omg.1LA:14 av 9
Ingela HedmanIntenzo6/9Stora Höga RKLA:17 av 31
Linda RamströmPegasus6/9Stora Höga RKLA:14 av 22
Hanna BäckevikChilli16/8Spekeröds RKLB:22 av 25
Nilena NilssonFoxy Fiona BG31/7Lilla Edets RK100, A1 av 38
Isabell LundbergShaad6/7Färgelanda RKLA:11 av 4
Nilena NilssonKandi28/6Ale-Jennylunds RK1,30 Dubbelnolla!!3 av 15
Hanna BäckevikFilippus6/6Ale-Jennylunds RKMSV B:24 av 13
Isabell LundbergShaad6/6Frillesås rid och körklubbLA:11 av 4
Camilla PerssonSkylark Crossroads E6/6Ale-Jennylunds RKLA:37 av 28
Tilde OlssonThyroler Jacob31/5Tjörns RKLD, A:inverkan3 av 9
Tilde OlssonGroves Miss Ladiva31/5Tjörns RKLD, clear roundClear round
Hanna BäckevikFilippus24/5Trollhättans FRKMSV C:16 av 23
Marika SkoglundHipson17/5Uddevalla RFLC:11 av 19
Ingela HedmanIntenzo6/5Göteborgs FRKLA:34 av 12
Cajsa KlingMa Belle3/5Stenungsunds HRF Bohuscupen hoppning för ponny omg.2LD, A:stil1 av 7
Erika Benjaminsson Cornelia Fischer
Cajsa Kling Tilde Olsson
Leika Benborgs Kira
Ma Belle Jacob
3/5Stenungsunds HRF Bohuscupen hoppning för ponny omg.2LD, lagplacering
4 av 10
Erika BenjaminssonLeika3/5Stenungsunds HRF Bohuscupen hoppning för ponny omg.2LD, clear roundClear round
Cornelia FischerBenborgs Kira3/5Stenungsunds HRF Bohuscupen hoppning för ponny omg.2LD, clear roundClear round
Cajsa KlingMa Belle3/5Stenungsunds HRF Bohuscupen hoppning för ponny omg.2LD, clear roundClear round
Malin Aronsson Sandra Liljestrand
Johanna Stenberg
Emma Zell
Euro Mega Media Mr Elliot Eline Juweel Bailey
26/4Stora Höga RK Bohuscupen dressyr för häst omg. 2Lagplacering2 av 9
Malin AronssonEuro Mega Media26/4Stora Höga RK Bohuscupen dressyr för häst omg. 2LC:1, privathästar, individuell start i lagklassen1 av 33
Sandra LiljestrandMr Elliot26/4Stora Höga RK Bohuscupen dressyr för häst omg. 2LC:1, lektionshästar, individuell start i lagklassen
1 av 5
Emma ZellBailey26/4Stora Höga RK Bohuscupen dressyr för häst omg. 2LC:112 av 37
Helén MarijnissenBenedikt26/4Stora Höga RK Bohuscupen dressyr för häst omg. 2LC:16 av 37
Hanna BäckevikOthello K26/4Stora Höga RK Bohuscupen dressyr för häst omg. 2LC:15 av 37
Malin AronssonEuro Mega Media26/4Stora Höga RK Bohuscupen dressyr för häst omg. 2LC:13 av 37
Nilena NilssonKandi19/4Kungsbacka RK1,30 bed A:0/A:012 av 25
Nilena NilssonKandi18/4Kungsbacka RK1,30 bed. A:019 av 77
Erika Benjaminsson Cajsa Kling Pernilla Molitor Tilde Olsson
Leika Ma Belle Ella Groves Miss Ladiva
6/4Tanums RK Bohuscupen hoppning för ponny omg. 1Lagklassen4 av 11
Cajsa KlingMa Belle6/4Tanums RK Bohuscupen hoppning för ponny omg. 1LD, A:stil1 av 5
Cajsa KlingMa Belle6/4Tanums RK Bohuscupen hoppning för ponny omg. 1 LD, clear roundClear round
 Tilde OlssonGroves Miss Ladiva6/4Tanums RK Bohuscupen hoppning för ponny omg. 1 LD, clear roundClear round
Anna-Karin FahlerElliot5/4Orust RK Bohscupen dressyr för häst omg.1
Placerade sig individuellt i klassen för privathästar, LC:19 av 33
Sandra LiljestrandCarusos Blur ”Curre”5/4Orust RK Bohscupen dressyr för häst omg.1Placerade sig individuellt i lagklassen för Lektionshästar, LC:12 av 6
Nilena NilssonKandi29/3LidköpingDubbelnolla i 1,2013 av 56
Nilena NilssonAlice7/3LidköpingAlice var dubbelnolla i 1,20. Gick även ett 1,30 för första gången sen hon fick föl med ett nedslag på första hindret.20 av 100

Grattis alla duktiga ryttare 2014:

Grattis till Nilena och Kandi

Kandi var felfri i 1,30 i Lilla Edet o kvalade klart till Breeders Trophy. Har även hunnit vara med på champion of the youngsters där vi var felfria första dagen :)Nilena

Grattis till:

Johanna Gustafsson och Rock on Liberton med många fina placeringar

  • LB:1 med en 1:a placering på 73,2%  Ale-Jennylunds ridklubb 26/7och kom 7a på 65,4%
  • LB:1  med en 2a placering 69,31% den 16/7 Lilla Edet
  • LB:2 med en 4e placering 69,33% 17/7 Lilla Edet
  • 2a i Kopparcupen ”summer dressage festival 2014

Johanna Gustafsson och Rock on Liberton ekipagets första tävling resulterade till två 2:a placeringar LC:1 och LB:1

Många bra ritter av Stora Höga ryttare denna tävlings så grattis till

Ingela Hedman och Intenzo på en 3:e placering LB:1

Kajsa Kling och Max på en 5:e placering LB:1

Tävlingen hölls på Tjörns Ridklubb 28 juni

Grattis till:

Isabell Lunderg och Shaad tävlande i Frillesås LB:1 och placerade sig på en 2:a plats av 14 startade på hela 92,069%

Grattis till:

Ingela Hedman och Intenzo tävlande LB:3 på Göteborg Hästsportklubb 1 juni och placerade sig på en 2:a plats av 14 startade på 69,24%

Grattis till:

Nilena Nilsson och Kandi som tävlande på Lilla Edets Ridklubb 24 maj och blev 1:a av 24 starter på 120, A

KM juniorer för lektionshäst:

– Cajsa Kling – Max (Junior)

– Catarina ”Cattis” Oveborn – Elliot (Senior)

KM Privathäst

– Lotta Reistad – Rubins Florestin (Senior, Häst)

Grattis alla duktiga ryttare 2013:

Grattis till Klubb mästarna:

  • på lektionshäst

Linda Gustafsson & Felix (Senior)

Olivia Andrews & Max (Junior)

  • på privathäst:

Karin Hulling & Wildberry (Ponny)

Hanna Bäckevik & Rubins Florestin (Häst)

Grattis till:

Karin Hulling, Isabell Lundberg och Elin Hellström blev alla placerade under Bohuscupen omg 2 ponny dressyr. Tävlingen hölls i Alleby och laget kom på en delad 3:e plats.

Grattis till:

Isabell Lundberg och Shaad

Som placerade sig på en 6:e plats i LC:1 i både förklass och lagklass för Bohuscupen på Stora Höga 7 april.

2012:

Grattis till:

Elin Klenfeldt och Caramis

1:a i La.1 med 65% regionalt på Uddevalla ryttarförening med Carmis den 27/10.
Och 3:a på Strömstads ridklubb i La:1 med 59,221% den 6/10.
Och 3:a på Kongahälla i Lb:1 med 67,24% den 9/9

DIV II Laget Häst Dressyr som vann i Strömstad RK bäst för dagen och stod därmed som segrare av cupen.
Vi red: Sigrid Clemenz & Golden Franz Ferdinand, Therese Rutgersson & Wait and See, Elin Johansson & Laredo, Sandra Pettersson & Hilbek

Placerade sig gjorde Therese Rutgersson & Wait and See som blev 1:a, Elin Johansson & Laredo tätt därefter och blev 2:a

Lotta Reistad & Rubins Florestin som placerade sig 3:a i LB:1 Ljungskile

på 68%.

DIV II Laget som vann i Munkedals RK

Vi red: Sigrid Clemenz & Golden Franz Ferdinand, Therese Rutgersson & Wait and See, Elin Johansson & Laredo

Placerade i förklassen gjorde  Sigrid Clemenz & Golden Franz Ferdinand 2:a på 69 % LA:1 och 3:a Therese Rutgersson & Wait and See 67 %
Placerade i lagklassen gjorde Therese Rutgersson & Wait and See 3:a med 65% och Sigrid Clemenz & Golden Franz Ferdinand kom 5:a med 64% LA:1

Karin Hulling och Wild Berry som placerade sig på en 2:a på LB:1 med 62% och i lagklassen 1:a på LB:1 med 68 % på Tanums Rk.
Laget kom 3:a av 8: lag.

Karin Hulling och Wild Berry som placerade sig på en 1:a på LB:1 och 3:a på LA:1 på hemma tävlingen

Isabell Lundberg & Shaad som kom 1:a i LB:1 på hemma tävlingen.

Grattis till:

Karin Hulling och Wild Berry som placerade sig på en 2:a plats och de fick 67;93% LB:1 i Ljungskile.

Grattis till:

Karin Hullin & Wildberry som placerade sig 2:a

Elin Klenfeldt & Caramis som placerade sig 3:a

i förklassen Bohuscups finalen.

Elin Klenfeldt & Caramis som placerade sig 2:a

Karin Hullin & Wildberry som placerade sig 4:a

i lagklassen på Bohuscup finalen i Sotenäs.

Laget kom på en 2:a plats för dagen och totalt kom de 3:a av 15 lag.

I laget red Karin Hullin & Wildberry, Elin Klenfeldt & Caramis, Alva Hardingz & Lovis. Bra jobbat tjejer.

Bohuscup ponny 2012

Grattis till

Hanna Bäckevik & Othello K som placerade sig 5:a i Strömstad 13 maj.

Bohuscupen Häst. Laget kom 3:a för dagen. Hela resultetet

Grattis till

Elin Klenfeldt & Caramis som placerade sig 1:a

och Karin Hullin & Wildberry som placerade sig 3:a

i förklassen BC Ponny Dressyr

Karin Hullin & Wildberry som placerade sig som blev 1:a i lagklassen.

LAGET KOM ETTA!

Karin Hullin & Wildberry, Elin Klenfeldt & Caramis, Alva Hardingz & Lovis

De tävlade den 6 Maj i Lysekil Bohuscupen ponny dressyr

Grattis till

Hanna Bäckevik & Othello K som placerade sig 4:a

och Marika Skogglund & Glora som placerade sig 5:a.

Bohuscupen Häst på Valsäng 29 april.

Laget placerade sig som delad 1:a i laget red

Hanna Bäckevik & Othello K, Marika Skogglund & Glora, Jennie Svensson & Champis

Grattis till Helena Högström & Florés Biene som blev 2:a på GFRK i dressyr serien LB

2011:

Grattis till
Ida Sandén & Julius Caesar
som vann både Medelsvår B:3 & Medelsvår C:1.

Carina Sandén & Bergs Baronessa som fick en 4:e plats i Medelsvår B:3.
De tävlade på Stenungsunds RK 30 oktober.

Grattis till Sandra Pettersson & Hilbek som placerade sig 7:a i Div II finalen på Billdals RK (LA:4) den 23 oktober.

Grattis till de placerade Stora Höga ryttare

Lagklassen Ponny 15 okt:

3:a Karin Hulling & Wild Berry

Lagklassen Häst 16 okt:

2:a Sigrid Clementz – Golden Franz Ferdina

Div II Dressyr på Munkedals RK

Stort grattis till de placerade Stora Högar ryttare:
Förklassen:
1:a Elin Johansson – Laredo
4:a Sigrid Clementz – Golden Franz Ferdinand

Lagklassen:

4:a Sigrid Clementz – Golden Franz Ferdina

Div II Häst Dressyr på Tjörns RK 2 oktober

Grattis till Karin Hulling och WildBerry som placerade sig 4:a i förklassen Bohuscupen Ponny dressyr på Alleby RK 22 maj.

Grattis till Alexandra Liljeqvist och Boniara som placerade sig i förklassen
Grattis till Johan Brinkhoff och Emelie som placerade sig i lagklassens lektions ekipage Bohuscupen på hemma plan, Ponny Dressyr 8 maj.

Grattis till Ida Sandén och Julius Ceasar som kom på en 3:e plats
Grattis till Johanna Gustafsson och Zermat som kom på en 5:e plats
i Bohus Cupen hoppning den 8 maj arrangerad av Kongahälla Ridsällskap

Grattis till Div 1 Dressyr häst laget som fick en 3:e placering på Bulycke 1/5
Grattis till Ida Sanden och Julius Ceasar kom på en 6:eplats i förklassen
Grattis till Johanna Gustafsson och Zermat som kom på en 4:e plats i lagklassen.

Grattis till Ingela Hedman och Gloria som placerade sig som 2:a i både förklass och lagklass. Kerstin Larsson och Deily Fortuna placerade sig 10:a i förklassen och 6:a i lagklassen
i Bohuscupen Dressyr för häst 1/5 på Valsängs RF. Laget var 3:a för dagen.

Grattis till Ingela Hedman och Gloria som placerade sig på en 8:e plats i förklass och en 5:e plats i lagklassen på Bohuscupen Dressyr för häst på Orust RK den 17 april. 

Grattis till Lotta Reistad och Rubins Florestin till er vinst Dressyr för häst på Clarebergs RK den 17 april.

GRATTIS till Johanna GustafssonZermat som fick en 2:a placering av 15 ryttare i helgens lagklass Div I dressyr omg.1 för häst som anordnades av Kungälvs HSK.

Prisutdelning häst hoppning Alleby

GRATTIS till Sandra PetterssonSpanggaards Liberty som placerade sig 7:a och Calle BrinkhoffLeo som placerade sig 8:a i samma klass av 38 starter. De placerade sig i lagklassen i Bohuscupen hoppning för häst omg.1 på Alleby RK. Hopplaget kom precis utanför placering på 4:e plats endast 0,5 poäng efter 3:an.

(Ellinor Strömbäck från Stenungsunds HRF vann klassen.)

1:a Bulycke RF

2:a Billdals RK

3:a Kongahälla RS

4:a Stora Höga RK

11:a Stenungsunds HRF